صفر-نتیجه SERP ها: به آینده ای که باید بدانیم آینده بود خوش آمدید
موتورهای جستجو
بروزرسانی: در تاریخ 20 مارس ، دنی سالیوان اعلام کرد که گوگل اکنون این آزمایش را متوقف کرده است. من معتقدم که این سیگنال مهمی از قصد و اتفاقات آینده گوگل است ، اما SERP های با صفر نتیجه حداقل به طور موقت از جدول خارج می شوند.

روز چهارشنبه ، گوگل آزمایشی در مقیاس بزرگ را آغاز کرد و نتایج ارگانیک را از یک مجموعه کوچک از جستجوها با جواب های قطعی مانند این مورد برای "ساعت در سیاتل چقدر است؟" حذف کرد:

این SERP ها یک کارت دانش را با دکمه "نمایش همه نتایج" نمایش می دهند و هیچ نتیجه ارگانیک یا ویژگی های SERP دیگری ندارند. دنی سالیوان در توییتر نوشت که این در حال حاضر فقط به مجموعه ای از پاسخ ها از جمله ماشین حساب ، تبدیل واحد و برخی از سؤالات زمان / تاریخ محدود شده است. در اینجا یکی دیگر از مواردی است که دمای دیروز MozCast ("108 درجه در سانتیگراد") را تبدیل کرده است:

در نگاه اول ، این یک پیشرفت شگفت آور است ، اما نباید کاملاً تعجب آور باشد. بنابراین ، بیایید به سؤالات سخت برسیم - آیا این نشانه چیزهایی است که باید به وجود بیاید ، و ما چقدر سریع نیاز به سازگاری داریم؟

برای امروز ، وحشت نکنید
اول از همه ، داده های اولیه حاکی از این است که این موارد واقعاً موارد جدا شده هستند. در بین 10،000 جستجو که روزانه MozCast ردیابی می کند ، یک جستجو (0.01٪) در حال حاضر نتایج صفر را نشان می دهد: "1 گیگابایت به گیگابایت." این تغییر تاثیری در بیشتر پرس و جوهای رقابتی با حجم بالا ، و حتی اکثر نتایج حاصل از کارت دانش ندارد.

دوم ، ما باید با این واقعیت روبرو شویم که کارتهای دانش ، حتی با نتایج ارگانیک ، جفت شده اند ، در حال حاضر به طرز چشمگیری بر رفتار کاربر جستجو تأثیر می گذارند. با تشکر از راس جونز ، ما برخی از داده ها را از مطالعه داخلی CTR که در حال حاضر در Moz کار داریم انجام داده ایم. در این مطالعه ، SERP ها با 10 پیوند آبی تقریباً 79٪ نرخ کلیک آلی (به طور کلی) دارند. فقط یک کارت دانش ، بدون ویژگی های دیگر ، اضافه کنید و تا 25 درصد کاهش می یابد. این یک بازپرداخت 68٪ است ، از دست دادن بیش از دو سوم از کلیک ارگانیک. Google این تغییر را آزمایش کرده است و احتمالاً دریافته است که نشان دادن پیوندهای ارگانیک در این جستجوهای خاص ارزش اضافی بسیار کمی را ارائه می دهد.

این چیز جدیدی نیست (قسمت 1)
من می خواهم استدلال کنم که این تغییر یکی از مواردی است که ما در صنعت باید در آینده شاهد آن باشیم ، و من قصد دارم آن را از دو بخش انجام دهم. ابتدا می دانیم که کارت دانش (Knowledge Cards) و سایر پاسخ ها (از جمله قطعه های ویژه) SERP ها را در دستگاه هایی که اندازه صفحه نمایش حداقل یا غیرقابل استفاده است ، قدرت می دهند.

برای مثال ، جستجوی "جستجوی استفان هاوکینگ کجا متولد شد؟" حتی اگر جواب قطعی باشد (یک جواب واقعی برای این سوال وجود دارد) ، گوگل کارت دانش غنی به همراه یک مجموعه کامل از SERP های ارگانیک را نشان می دهد. با این وجود ، در کارت تلفن همراه ، آن کارت دانش بر نتایج حاکم است. در اینجا یک تصویر تمام صفحه وجود دارد:

کارت دانش در زیر چین گسترش می یابد و بر صفحه نمایش تلفن همراه مسلط است. این فرض می کند که من SERP را می بینم. حتی وقتی داشتم این سؤال را تایپ می کردم ، گوگل سعی کرد جواب من را .

اگر اطلاعات اولیه همه من به آن نیاز دارم ، و اگر به Google به عنوان منبع آن اطلاعات اعتماد دارم ، چرا باید حتی در این مرحله کلیک کنم؟

در تلفن همراه حداقل من این گزینه را دارم که نتایج ارگانیک را جستجو کنم. در گوگل هوم ، اگر همان سؤال را بپرسم ("استفن هاوکینگ کجا متولد شد؟") ، من به هیچ وجه SERP نمی گیرم ، فقط جواب:

"استفن هاوکینگ در آکسفورد ، انگلستان متولد شد."
بدیهی است که این امر در یک دستگاه فقط صدا مانند Google Home به وجود آمده ضروری است ، اما با جستجوی صوتی از طریق دستیار Google ، نتیجه مشابهی به دست می آوریم. این همان پاسخ من در تلفن من است (همان تلفنی که عکسهای قبلی داشتند) ، اما با استفاده از جستجوی صوتی به جای جستجوی متن .

فشار گوگل به سمت رابط کاربری صوتی و طراحی اولیه تلفن همراه بدان معنی است که این ملاحظات گاهی اوقات به سمت زنجیره دستگاهها برمی گردد. اگر جواب برای صدا و موبایل کافی است ، شاید برای دسک تاپ کافی باشد.

این چیز جدیدی نیست (قسمت 2)
در طی چند سال گذشته ، من در مورد چگونگی گسترش SERPs فراتر از 10 لینک آبی بسیار صحبت کرده ام. آنچه کمتر در مورد آن صحبت می کنیم این است که SERP ها در حال کوچک شدن هستند. اضافه کردن ویژگی های SERP ، در بعضی موارد ، یک بازی با مبلغ صفر است و به قیمت نتایج ارگانیک انجام می شود.

هر یک از ویژگی های زیر یک موقعیت آلی را به خود اختصاص می دهد:

پیوندهای کامل سایت (هر ردیف)
نتایج تصویر
داستانهای برتر
مقالات عمیق (3 مقاله = 1 ارگانیک)
توییت (چرخ فلک)
توییت (تک)
در حدود 10،000 SERP در مجموعه داده های ما ، بیش از نیمی (51٪) کمتر از 10 نتیجه ارگانیک سنتی داشتند. در حالی که تعداد بسیار کم نادر است ، بیش از یک چهارم SERP های صفحه یک در محدوده 5-8 نتایج ارگانیک قرار گرفتند.

در حالی که SERP با نتیجه صفر مطمئناً یک مورد جدید و شدید است ، حذف نتایج ارگانیک به نفع سایر ویژگی ها اکنون مدت مدیدی اتفاق افتاده است (و در حال گسترش است). SERP با حداقل 4-3 صفحه نتایج ارگانیک بیش از یک سال در طبیعت ظاهر می شوند.

در برخی موارد ، شما حتی نمی توانید درک کنید که یک نتیجه ارگانیک نیست. برای مثال مجموعه نتایج زیر را در دسک تاپ در نظر بگیرید. آیا می توانید مقالات عمیق را شناسایی کنید؟

در نتایج دسک تاپ ، هیچ نشانگر تصویری وجود ندارد که مقالات عمیق را از نتایج ارگانیک جدا کند ، حتی اگر این نتایج از دو جنبه مختلف الگوریتم پشتیبانی شود. از نشانگرهای منبع منبع ، می توانیم ببینیم که جواب شماره 2–5 # 5 است ، که یک نتیجه آلی را جابجا می کند:

نمونه دیگر نتایج توییتر است. احتمالاً شما چرخ فلک توییتر را دیده اید که یک فرم از نظر ظاهری با سه توییت است ، اما آیا نتیجه ای مانند این (در جستجوی "کرنبری") دیده اید؟

در نگاه اول ، ارگانیک به نظر می رسد (به جز نماد توییتر) ، اما این نتیجه یک نتیجه عمودی است که به طور مستقیم از فید داده توییتر کشیده می شود. این امر مستم بهینه سازی ارگانیک و عوامل رتبه بندی سنتی نیست.

همه اینها این است که بگوییم املاک و مستغلات ارگانیک مدتی در حال کوچک شدن بوده و جای خود را به نتایج عمودی ، نتایج نمودار دانش و سایر ویژگیهای غنی می بخشد. Google به آزمایش خود ادامه خواهد داد و ما می توانیم انتظار داشته باشیم که برخی از SERP همچنان در حال کوچک شدن هستند. در جایی که داده ها نشان می دهد که یک پاسخ کافی است ، ما فقط می توانیم یک جواب را با قیمت نتایج ارگانیک ببینیم.

جستجو در مقابل فرصت
آسان است که اجازه دهیم تصورات ما وحشی شود ، اما باید قصد را در نظر بگیریم. اکثریت قریب به اتفاق جستجوها هرگز به یک جواب قطعی پاسخ نمی دهند ، و برخی از پرس و جوها به معنای سنتی حتی سؤالاتی هم ندارند.

از نظر سئو و دیدگاه محتوا ، من فکر می کنم که باید ایده خود را در مورد جستجوی اطلاعاتی (در مقابل معامله یا ناوبری ، با استفاده از مدل کلاسیک) گسترش دهیم. برخی از سؤالات واقعی هستند و توسط نمودار دانش همیشه در حال گسترش می توان به آنها پاسخ داد. از امروز ، جستجو مانند "چه موقع پی روز است؟" هنوز نتایج ارگانیک نشان می دهد ، اما کارت دانش به ما پاسخ قطعی می دهد .

در اینجا ، فرصت ارگانیک بسیار محدود است. به این یک جستجوی "اطلاعاتی بسته" فکر کنید.

از طرف دیگر ، سؤالات باز هنوز به خیلی از پاسخها اعتماد دارد ، حتی اگر گوگل سعی کند یکی از آن پاسخ ها را انتخاب کند. جستجوی "بهترین پای چیست؟" را در نظر بگیرید ، که Snippet برجسته زیر (ترکیبی از نتایج ارگانیک و جعبه پاسخ) را برمی گرداند .

هیچ کس پاسخی برای این سؤال کافی نخواهد داشت. حتی نویسنده این پست شایستگی این را داشت که بگوید "برو جلو و بگذارید که آن را در نظرات داشته باشم" ، دانستن اختلاف نظر به زودی مانند پر کردن گیلاس جریان خواهد یافت.

به این جستجوها به عنوان جستجوهای "اطلاعاتی باز" فکر کنید. حتی اگر مجبور شویم برای Snippet ویژه (مخصوصاً در مورد نتایج صوتی) رقابت کنیم ، برای آینده قابل پیش بینی فرصت ارگانیک / سئو وجود دارد.

در نهایت ، ما باید سازگار شویم و باید درمورد جستجوگرانی که هدف قرار می گیریم ، هوشمندتر شویم. در جایی که Google می تواند به یک سؤال پاسخ دهد ، آنها سعی خواهند کرد به آن سؤال پاسخ دهند ، و اگر نتایج ارگانیک هیچ ارزشی قابل اندازه گیری (صرف نظر از اینکه آیا شما با چگونگی ارزش سنجی Google موافق هستید) اضافه نمی کنید ، آنها همچنان به رشد خود ادامه می دهند.

منبع : آموزش سئو

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ارگانیک ,نتایج ,serp ,نتیجه ,دانش ,جواب ,نتایج ارگانیک ,کارت دانش ,تلفن همراه ,وجود دارد ,نتیجه ارگانیک ,قیمت نتایج ارگانیک ,باید بدانیم آینده
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شورای دانش آموزی دبستان سمیه گندمان تندرستي وبلاگ رسمی مدیر وبگاه عالی نیوز Stephen نمایندگی فروش دستگاه تصفیه آب در یزد گروه علوم تجربی متوسطه دوره اول استان آذربایجان غربی کلینیک فوق تخصصی سکته مغزی فایل رسون مرموز James